Pojeďte s námi na menší a více osobnější festivaly

V druhé polovině letních prázdnin se desetitisícových davů nejspíš nedočkáte. To ale neznamená, že je fajnovým akcím konec. Právě naopak! Ta pravá prázdninová jízda teprve začíná. Hledáte nové kámoše a kámošky? Vyjeďte na menší čisté festivaly.

{col6}

POVALEČ 6.8. – 8.8.

Hned druhý srpnový víkend nabídne dvě jedinečné akce. Tou první je festival Povaleč ve Valči u Karlových Varů, jehož organizátoři jsou mladí studenti, kteří razí zásadu uspořádat mejdan tak trochu jinak. Nečekejte populární kulturu, která čpí penězi. Nečekejte rozdíly, ani bariéry. Na své si zde přijdou originální a inovátorské styly umění otevřené všem lidem. Pokud byste se tedy rádi o víkendu váleli a shlédli u toho zajímavé umělecké počiny, směr je jasný. Valeč u Karlových Varů vás přivítá s otevřenou náručí. Navíc se zde neplatí vstupné, ale pořadatelé očekávají, že u vchodu složíte částku kolem 250 korun a uděláte nějakou tu útratu na jejich barech. Z výtěžku pak hradí celý festival a program.

FINGERS UP 7.8. – 8.8.

Druhou událostí, která proběhne rovněž nadcházející víkend, je festival Fingers Up v Mohelnici na pomezí Jeseníků a Hané. Sympatická akce nabízí v pátém ročníku zbrusu nový kabát. Těšit se v areálu Morava Campu můžete opravdu na vše! Vedle známých, dokonce i zvučných zahraničních interpretů, je pro návštěvníky připraven velmi bohatý doprovodný program. V Mohelnici si můžete dopřát kvalitní muziku, navštívit fashion market, zasportovat si, zanechat osobitý vzkaz formou street art umění a k tomu všemu se náramně nadlábnout v gastro zóně. Pokud si například rádi grilujete hamburgery sami, je Fingers Up festivalem právě pro vás.

CHODROCKFEST 14.8. – 15.8.

V polovině srpna se Čistý festival přesune na západ Čech do Domažlic, kde proběhne tradiční plážový festival Chodrockfest. Proč plážový? Pořadatelé totiž zasadili akcičku do členitého areálu, který je běžně využíván jako dráha pro jezdce na koních. Díky tomu tvoří většinu povrchu písek, který si návštěvníci zamilovali hned při prvním ročníku. Pokud jste tedy snili o bosém brouzdání v písku za poslechu české hudební špičky, v Domažlicích vaše sny umí splnit. Už příští týden!

MARIÁNSKÉ LÉTO 22.8.

Po plážové pohodičce v Domažlicích čeká Čistý festival premiérová zastávka v Brně. Zde se 22. srpna odehraje mejdan Mariánské Léto Brno, který mají na svědomí organizátoři opěvovaného JamRocku. Jejich idea je jasná a zní „to nejlepší na jednom místě“. Co si pod tímto heslem můžete představit? Jeden den nahuštěný československými pop-rockovými stálicemi. Není třeba balit stany a razit na fesťák v předklonu s plnou krosnou na zádech. Postačí dojet brněnskou hromadnou dopravou do Mariánského údolí, lehký jako pírko se proskákat dnem před pódiem a pak zase hezky chytit nejbližší spoj na cestu domů. Prostě dokonalá jednodenní party.

ON THE ROAD 28.8. – 29.8.

Konec srpna stráví Čistý festival v lázních. Nepůjde však o žádné léčebné procedury a chození v županech, i když župany nejsou zcela vyloučeny. V Lázních Bohdaneč totiž bije srdce punku. Aby taky ne, když festival On the Road pořádají rošťáci z Vypsané fixy. Koncept je jednoduchý, v autokempu U Čochtana se každoročně sejdou známé i začínající tuzemské kapely a spolu s nimi také amatérské divadelní spolky. A protože srdce punku je srdce dobrotivé, výtěžek ze vstupného na tento dvoudenní face to face mejdan poputuje na podporu charitativních organizací domácího i zahraničního významu.

{/col}

{col6}

{/col}