14.6.2010 Votvírák? Čistý a rekordní festival!

votvirak_mandrage14.6.2010 Votvírák? Čistý a rekordní festival!

Český rekord JamRocku padl přesně za šest dní! Návštěvníci Votvíráku společně vytřídili 53 468 kelímků a vytvořili tak 600 metrů dlouhého hada. Do třídění se zapojili také kluci z kapely MANDRAGE a snad každého návštěvníka musel potěšit pohled na čistý festivalový areál.

Za posledních 10 dní jsme zaznamenali spoustu kladných ohlasů jak na festivalech tak na internetu. Jsme moc rádi, že nezůstává jen u slov a chvály projektu ČISTÝ FESTIVAL – že návštěvníky festivalů třídění odpadu (především plastů) baví a velká část z nich to nedělá jen pro dárky a piva, které od nás dostávají za přinesené kelímky na stánku ZELENÝ BOD.

Votvírák potvrdil nadšení festivalových návštěvníků pro projekt ČISTÝ FESTIVAL. V sobotu jsme dokonce každou hodinu vybrali 3 tisíce kelímků (50 každou minutu!), takto se podařilo v nejdelším hadovi z pivních kelímků v České republice shromáždit dvě třetiny všech kelímků, které byly společně s nápoji na Votvíráku prodány!!! Kelímky byly po skončení festivalu přemístěny do speciálně připraveného kontejneru (viz fotogalerie), který byl svezen v neděli na třídící linku. Všechny vysbírané plasty tak budou druhotně zpracovány a vyrobí se z nich nové věci.

Za necelé dva týdny se uvidíme společně na UNITED ISLANDS OF PRAGUE, do té doby můžete soutěžit o vstupenky, diskutovat, chválit, ale také psát připomínky na naší profilové stránce na FACEBOOKU.