Závěr festivalové sezony se přiblížil. Na jaké koncerty vyrazit?

Ano, je to tak. Letní festivalová sezona se chýlí ke svému konci. Zbývá několik posledních akcí, které slibují jedinečnou rozlučku s létem. Kam můžete vyrazit za poslední pařbou před usednutím do školních lavic a před návratem do práce z dovolených?

{col6}

Tata Bojs (Mariánské Léto Brno) – Hity a City *****

Hlavní čas na jednodenním brněnském festivalu si vysloužili kluci z Tata Bojs. Jejich letošní festivalové show byly doslova dechberoucí, proto je pro nás pozvánka na koncert kapely z Hanspaulky na Mariánském létě jasnou záležitostí. Jejich poslední studiový počin nese název Hity a City. Dvojalbum, které spatřilo světlo světa v roce 2013, může na první pohled vypadat jako tuctová best-ofka. Naštěstí tomu tak není! Koncept této kompilace je více než zajímavý. První deska Hity obsahuje dvaadvacet známých pecek. Mezi těmi nechybí ani Tanečnice, Elišce či Opakování. Naopak druhé cédéčko City obsahuje dvacet písní, o kterých si kapela myslí, že stojí za poslech. Navrch toho všeho přidala kapela recyklovanou verzi písně Pěšáci a dosud nevydanou píseň Strašidelná. Za originální pojetí netradiční bestovky udělujeme Tata Bojs nejvyšší možné ocenění pěti hvězdiček! Jejich živý koncert si můžete užít již tuto sobotu od 21:45 v Mariánském údolí v Brně.

Vypsaná fixa (On the road) – Krásný smutný den ****

Pankáči z Pardubic měli letní sezonu opět nabitou. O to více bylo jasné, že nemůžou chybět na domácím festivalu On the Road v Lázních Bohdaneč. Fanoušci se mohou těšit na staré známé hity, které kapela doplní novými peckami z posledního studiového alba Krásný smutný den. Jak tohle album vlastně zní? Záměr Fixy byl od začátku jasný – dostat na desku naturalistický garážový sound. Prostě návrat k punkovým a dravým kořenům. Chlapci se proto nebáli experimentovat a na producentskou židli povolali Ondřeje Ježka, který vystřídal dlouholetého kapelního parťáka Dušana Neuwertha. Myslíme, že výsledek se zdařil na jedničku! Za vše mluví například vypalovačka s názvem Karma je Mike Tyson. Kdo má rád naopak zasněnou polohy Márdiho poetiky, ocení píseň Gigi. My už se návštěvy On the Road nemůžeme dočkat. Vydařené studiovce dáváme čtyři hvězdy a těšíme se na společné setkání ve fanouškovském kotli v pátek 28. srpna v kempu U Čochtana.

Elis (Žatecká Dočesná 2015) – Shubidu ****

Šňůru čistých festivalů uzavře již tradičně Dočesná. Žatecké slavnosti chmele jdou s dobou, a proto se letos mezi účinkujícími představí mladá talentovaná rodačka z Ostravy, která vystupuje pod pseudonymem Elis. Usměvavá slečna překonává v posledních dvou letech veškerá očekávání a sbírá jedno ocenění za druhým. Její písně bodují na předních příčkách americko-britské hitparády BEAT100. Její singl Shubidu ze stejnojmenného alba brázdí rádiovým éterem v Polsku, Slovinsku, Bosně, Rusku, Švýcarsku, Itálii a na Ukrajině. Jejím posledním tuzemským úspěchem je cena Objev roku 2014 v soutěži Český slavík Mattoni. To je na dvacetiletou holku docela slušné, nemyslíte? Debutové album Shubidu jen potvrzuje kvality této půvabné slečny. Moderní americký feeling s prvky reggae a latiny přivál na českou scénu čerstvý vzduch, za což si od nás Elis odnáší čtyři hvězdičky. Na živé vystoupení se můžete těšit v sobotu 5. září od 17:05 na Nexen Stage.

{/col}

{col6}

{/col}