12. 4. 2021

Šestice přihlášených na REC.stage, která nám vyrazila dech!

I letos jsme zaznamenali obrovský zájem kapel o to recyklovat se v hudební objev na REC.stage. Přihlásilo se nám 616 kapel, které touží koncertovat na Čistých festivalech! Některá hudební uskupení nám ale vyrazila dech už na první poslech! Co myslíš, máme výběru kapel z dnešního článku dát šanci a poslat je do semifinále? Napiš nám svůj názor do komentáře na Facebooku.

(Pokračování textu…)
Přečíst
8. 4. 2021

Plastová enigma: jak luštit symboly na obalech a správně třídit plasty?

Věděli jste, že není možné recyklovat všechny plasty? Jak ale zjistit, které plastové obaly patří do žlutých kontejnerů a hodí se k druhotnému zpracování? Pomůže ti tahák na obalech! Téměř každý obal je totiž označen speciálním symbolem, který slouží jako nápověda, jak s ním naložit. Pojď s námi tyto symboly rozklíčovat a rozluštit tak plastovou enigmu.

(Pokračování textu…)
Přečíst
24. 3. 2021

Odhalení: kam skutečně putuje plastový odpad ze žlutých kontejnerů?

Nejen na sociálních sítích kolují zvěsti, že se tříděný odpad z barevných kontejnerů sesypává na jednu hromadu a třídění pak přichází vniveč. Nedalo nám to a zjistili jsme, kam přesně putuje vytříděný plastový odpad. Jsou nebo nejsou zvěsti z internetu pravdivé? Je tříděný odpad recyklován nebo končí bez užitku? Čti a dozvíš se to.

(Pokračování textu…)
Přečíst
11. 3. 2021

REC.stage dává znovu kapelám šanci recyklovat se v hudební objevy

Scéna čistých festivalů REC.stage každoročně představuje hudební objevy. Talentované kapely se mohou přihlásit do soutěže a zahrát si o koncertní sen. Tour na třech velkých tuzemských festivalech. Přihlašování bude otevřeno do 9. 4. 2021, tak nezmeškejte svou šanci recyklovat se v hudební objev!

(Pokračování textu…)
Přečíst
11. 3. 2021

Zaostřeno na Velkou Británii: Festivaly jako skládka odpadu

Festivaly za kanálem La Manche jsou známé pro své hvězdné line-upy, úžasné show, neopakovatelné zážitky, ale i odpadová moře. Právě odpad je jeden z největších problémů, se kterým se festivaly ve Velké Británii potýkají. Přitom by na ostrovech stačilo zavést „něco jako Čistý festival“.

(Pokračování textu…)
Přečíst
21. 2. 2021

Návrat do minulosti: Víte, co měl Čistý festival společného s hrou Snake?

Legendární Snake je považován za nejhranější hru historie. Cílem bylo nakrmit hada z mobilní cihly Nokia natolik, aby vytvořil rekord. Taky Čistý festival měl svého hada, který fungoval na podobném principu. Úkolem festivalových návštěvníků bylo sesbírat co nejvíce plastových kelímků a naskládat je do sebe.

(Pokračování textu…)
Přečíst