13. 5. 2022

Recyklační koloběh papíru – od třídění až po nové produkty

Recyklace papíru je proces, který zásadním způsobem šetří stromy. Tedy spíš celé lesy. O tom jsme se všichni učili už ve škole. Jak se ale papírový odpad dále zpracovává? A jak správné třídit papír nejenom na festivalech? To vše si vyjasníme v dnešním článku.

(Pokračování textu…)
Přečíst
9. 5. 2022

Kdo jsou finalisté hudebních objevů REC.stage 2022?

Na našem YouTube kanálu REC.tv probíhalo téměř 3 týdny semifinálové hlasování o postup do finálové devítky. Napínavá lajkovací bitva 27 interpretů je však u konce a my známe 9 postupujících interpretů! Kdo se probojoval mezi letošní finalisty a je tak blíž koncertům na REC.stage?

(Pokračování textu…)
Přečíst
27. 4. 2022

TOP 6 vedoucích kapel v semifinálovém hlasování REC.stage!

Na YouTube kanálu REC.tv právě probíhá semifinálový boj o lajky, které znamenají postup do finále hudebních objevů REC.stage! Které kapely a interpreti jsou aktuálně na vedoucích pozicích a postoupili by do finále? A dokdy můžeš pořadí ovlivnit? Dozvíš se v dnešním blogu.

(Pokračování textu…)
Přečíst
20. 4. 2022

Známe letošní hudební objevy a semifinalisty REC.stage!

Scéna čistých festivalů REC.stage každoročně recykluje kapely a interprety v hudební objevy. Letos jsme zaznamenali celkem 556 přihlášek s autorským videem, z nichž porota vybrala 30 semifinalistů! O tom, kdo z nich se stane hudebním objevem můžeš rozhodnout i ty! Jak na to se dozvíš v článku.

(Pokračování textu…)
Přečíst
14. 4. 2022

Nekonečný příběh recyklace skla

Sklo je obalový materiál, který má oproti ostatním jednu obrovskou výhodu. Lze jej recyklovat stále dokola bez ztráty na kvalitě! Jak je to s tříděním skla? A jak probíhá jeho recyklace? Pokud se tvá zvědavost právě vzbudila, přečti si celý článek.

(Pokračování textu…)
Přečíst
3. 4. 2022

Festival s environmentálním přístupem? Pohoda!

Festival Pohoda není třeba českému publiku představovat. Naši bratia jsou v „pohodě“ již od roku 1997, kdy festival začínal na městském stadionu v Trenčíně. Dnes patří mezi největší slovenské festivaly, a navíc se pyšní několika oceněními v oblasti ekologie a udržitelnosti. Jaké environmentálně zaměřené přístupy návštěvníkům nabízí?

(Pokračování textu…)
Přečíst