12. 9. 2022

Jak vytříděné bylo léto Čistých festivalů?

Letos jsme prožili opravdu nabitou festivalovou sezónu! Celkem jsme se vydali festivaly a majálesy napříč Českou republikou motivovat návštěvníky ke správnému třídění odpadů. Jak to dopadlo? Skvěle! Přečti si to v novém článku.

(Pokračování textu…)
Přečíst
2. 8. 2022

Na jaké čisté festivaly vyrazit do konce sezóny?

Léto se přehouplo do druhé poloviny, ale festivalová sezóna zatím nezpomaluje! S projektem Čistý festival se můžeš do konce prázdnin potkat na sedmi festivalech, které s námi třídí odpady. Do článku jsme vypíchli to nejlepší z jejich programů. Na co všechno se můžeš těšit?  

(Pokračování textu…)
Přečíst
29. 7. 2022

Tipy na výrobky z odpadového materiálu na fesťák i na doma!

Na Čisté festivaly vozíme kreativní Třídílnu, kde návštěvníci mohou tvořit výrobky z použitých obalů. Svou kreativitou tak dávají odpadovému materiálu nový život. V tomto článku ti přinášíme tipy na skvělé vychytávky nejenom na fesťák, ale taky na domácí kutilství!

(Pokračování textu…)
Přečíst
4. 7. 2022

Červencové Čisté festivaly hlásí vytříděné hudební programy a spoustu zábavy!

Fesťáková sezóna je v plném proudu. Pokud ještě váháš, kam vyrazit za hudebním zážitkem, pomůžeme ti s výběrem. S projektem Čistý festival se v průběhu července můžeš potkat na festivalech napříč republikou. Přečti si o nich více v článku.

(Pokračování textu…)
Přečíst
17. 6. 2022

Kam vytřídit nápojové plechovky? A jak je to s jejich recyklací?

Plechovky od nápojů mají v rámci svého životního cyklu největší dopad na životní prostředí. Při jejich výrobě totiž vznikne 3x více odpadu než samotného hliníku. Proto je důležitá jejich recyklace, která znamená až 75% úsporu energie! Jak a kam tedy plechovky správně třídit? Čti a zase se dozvíš něco nového.

(Pokračování textu…)
Přečíst
13. 6. 2022

Červnová várka Čistých festivalů je tady! Kam se vydáš?

Festivalová sezóna je tady a hlásí nabitý program až do září. Na jaké čisté festivaly se můžeš vydat v průběhu června? Přinášíme ti seznam fesťáků, kam vyrážíme třídit odpady a taky za třídění odměňovat.

(Pokračování textu…)
Přečíst