30. 9. 2021

Festivalová sezóna 2021 je u konce, jaká byla?

Letos byla situace na poli kulturních akcí nevyzpytatelná. Až do poslední chvíle nebylo jasné, zda bude možné hromadné akce vůbec organizovat a pro jaký počet lidí. Přesto jsme nakonec prožili nabitou festivalovou sezónu! Zatřídili jsme si celkem na 21 festivalech po celé České republice.

(Pokračování textu…)
Přečíst
24. 8. 2021

Třídím, třídíš… Třídíme v přírodě!

Třídit odpady je důležité a má smysl úplně všude – doma, na festivalech, ale i na dovolené a na výletech do přírody. V dnešním článku ti představíme projekt Třídíme v přírodě, který zastavuje každý víkend na jiném místě, rozdává odměny nebo taky možnost vyhrát pobyt v hodnotě 10 000 Kč! To zní dobře, že?

(Pokračování textu…)
Přečíst
17. 8. 2021

5 nejčastějších chyb v třídění odpadů na festivalech

Čistý festival přináší třídění odpadů na českých festivalech již 14 sezón. Za tu dobu jsme stihli vypozorovat nejčastější prohřešky, kterých se návštěvníci festivalů při třídění odpadů dopouští. Pojďme si společně vysvětlit 5 základních chyb a jednou pro vždy třídit správně. Jdeme na to?

(Pokračování textu…)
Přečíst
10. 8. 2021

Festivalová sezóna pokračuje: kam na festivaly do konce srpna?

Prázdniny se pomalu a jistě blíží do cílové rovinky, ale festivalová sezóna nezpomaluje! Popadni kámoše, kup lístky a vydej se vstříc festivalovým dobrodružstvím. Při dlouhých zimních večerech si na ně ještě vzpomeneš. Přečti si o zapojených Čistých festivalech, ze kterých si odvezeš opravdu vytříděné vzpomínky.

(Pokračování textu…)
Přečíst
21. 7. 2021

Na jaké čisté festivaly můžeš vyrazit v červenci a srpnu?

Aktuální situace na poli hromadných akcí je velice nevyzpytatelná a může se stát, že kdo zahálí, ten možná letos na festivaly nepojede! Proto neváhej, vezmi bandu a vydejte se sbírat vytříděné zážitky do víru festivalů. Přinášíme ti přehled Čistých festivalů, kde si společně zatřídíme do třikošů jako za starých časů.

(Pokračování textu…)
Přečíst
15. 7. 2021

Výbava na festivaly v sezóně 2021: na co nesmíš zapomenout!

Současný ministr báječného léta dává organizátorům festivalů zelenou, nutné je však dodržet nastavená opatření. Do festivalového starterpacku tak už nepatří jen peněženka, mobil, sluneční brýle nebo opalovák. Co všechno si s sebou budeš muset přibalit podle aktuálních pravidel? Čti a připrav se na fesťáky v roce 2021!

(Pokračování textu…)
Přečíst