4. 6. 2021

Skleněná enigma: jak je to s kódy na skleněných obalech?

U třídění skla nehledej žádný háček, neuděláš téměř žádnou třídící chybu. Ale pokud přece jenom váháš, pomůžou ti symboly na obalech. Stejně jako najdeš kódy na plastových a papírových obalech, taky skleněné nesou ty svoje. Pojďme se na ně podívat.

(Pokračování textu…)
Přečíst
1. 6. 2021

Vyhlašujeme vítěze hudebních objevů REC.stage 2021

Do konce května bojovalo 9 finalistů o titul hudební objev REC.stage 2021. Jak tento napínavý boj dopadl? Kteří interpreti získali nejvíce hlasů a splní si koncertní sen na českých festivalech, které s námi třídí odpady? A kdo z hlasujících vyhrál vouchery na čisté festivaly?

(Pokračování textu…)
Přečíst
26. 5. 2021

Jak můžeš i ty snížit množství odpadů na festivalech? Inspiruj se zero waste festivalovým balíčkem!

K čistým festivalům patří nejen třídění a následná recyklace, ale celou řadu let již také předcházení vzniku odpadu. Snaha o omezování odpadu se označuje jako zero waste a jejím cílem je maximální redukce jednorázových produktů až po nulový odpad. Co můžeš jako návštěvník udělat pro ještě čistější festival? Přinášíme ti tipy na zero waste balíček, se kterým zredukuješ jednorázové odpady. A navíc budeš trendy!

(Pokračování textu…)
Přečíst
17. 5. 2021

Podpoř svého oblíbeného interpreta ve finále REC.stage!

Právě teď bojuje 9 finalistů o titul hudební objev REC.stage 2021. Poslechni si jejich klipy a pošli svého favorita rovnou na vlastní koncert na scénu čistých festivalů! Na tři vítězné kapely čeká zajímavý kontrakt a taky nezapomenutelné léto na českých hudebních festivalech, které třídí odpady. Na REC.stage čistých festivalů se dostanou 3 interpreti, kteří budou mít 31. května v poledne nejvíce hlasů.

(Pokračování textu…)
Přečíst
10. 5. 2021

Známe finalisty REC.stage hudebních objevů 2021!

Po dobu 3 týdnů probíhalo na Youtube kanálu REC.tv semifinálové hlasování. Bitva 26 interpretů bojujících o každý hlas byla napínavá jak guma od trenýrek! Dnes již zná scéna čistých festivalů REC.stage své finalisty. Pojďme se na ně podívat.

(Pokračování textu…)
Přečíst
6. 5. 2021

Festivalová spartakiáda aneb jak by mohly vypadat festivaly podle aktuálních opatření?

Vyhlídky pro festivaly nejsou ani v rozvolňovacích balíčcích nijak příznivé. Vládní nařízení, bohužel, donutila organizátory zrušit některé letošní festivaly a přesunout line-upy na rok 2022. Čistý festival se však nechce vzdát bez boje. Navrhujeme řešení pro hudební festivaly tak, aby byly v souladu dodržováním opatření. Co na ně říkáte?   

(Pokračování textu…)
Přečíst