21. 7. 2021

Na jaké čisté festivaly můžeš vyrazit v červenci a srpnu?

Aktuální situace na poli hromadných akcí je velice nevyzpytatelná a může se stát, že kdo zahálí, ten možná letos na festivaly nepojede! Proto neváhej, vezmi bandu a vydejte se sbírat vytříděné zážitky do víru festivalů. Přinášíme ti přehled Čistých festivalů, kde si společně zatřídíme do třikošů jako za starých časů.

(Pokračování textu…)
Přečíst
15. 7. 2021

Výbava na festivaly v sezóně 2021: na co nesmíš zapomenout!

Současný ministr báječného léta dává organizátorům festivalů zelenou, nutné je však dodržet nastavená opatření. Do festivalového starterpacku tak už nepatří jen peněženka, mobil, sluneční brýle nebo opalovák. Co všechno si s sebou budeš muset přibalit podle aktuálních pravidel? Čti a připrav se na fesťáky v roce 2021!

(Pokračování textu…)
Přečíst
28. 6. 2021

Rozhovor s ředitelkou festivalu v ulicích Petrou Hradilovou: máme vychované návštěvníky, kteří umí odpad třídit

Jak vypadá práce organizátora před festivalem? Jak jsou na tom české festivaly s tříděním odpadu v porovnání se zahraničím? A jak recykluje hudební vkus ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová? Zeptali jsme se ji přímo na místě a udělili certifikát Čistý festival. Rozklikni a čti dále.

(Pokračování textu…)
Přečíst
16. 6. 2021

Pro nedočkavce: na které Čisté festivaly můžeš vyrazit do poloviny července?

Taky si připadáš tak trochu jako pamětník, když vzpomínáš na všechny ty festivalové zážitky a rozmazané vzpomínky z doby před pandemickým útlumem? Už nemusíš jen vzpomínat! Svět se pomalu vrací k normálu a letošní sezóna hlásí nabitý program! Přinášíme ti tipy na potvrzené festivaly do poloviny července.

(Pokračování textu…)
Přečíst
4. 6. 2021

Skleněná enigma: jak je to s kódy na skleněných obalech?

U třídění skla nehledej žádný háček, neuděláš téměř žádnou třídící chybu. Ale pokud přece jenom váháš, pomůžou ti symboly na obalech. Stejně jako najdeš kódy na plastových a papírových obalech, taky skleněné nesou ty svoje. Pojďme se na ně podívat.

(Pokračování textu…)
Přečíst
1. 6. 2021

Vyhlašujeme vítěze hudebních objevů REC.stage 2021

Do konce května bojovalo 9 finalistů o titul hudební objev REC.stage 2021. Jak tento napínavý boj dopadl? Kteří interpreti získali nejvíce hlasů a splní si koncertní sen na českých festivalech, které s námi třídí odpady? A kdo z hlasujících vyhrál vouchery na čisté festivaly?

(Pokračování textu…)
Přečíst