Červnová várka Čistých festivalů je tady! Kam se vydáš?

Festivalová sezóna je tady a hlásí nabitý program až do září. Na jaké čisté festivaly se můžeš vydat v průběhu června? Přinášíme ti seznam fesťáků, kam vyrážíme třídit odpady a taky za třídění odměňovat.

Letní festivalová sezóna bude po delší odmlce konečně zase opravdu nabitá, hudebně velmi pestrá a plná vytříděných zážitků! Potkáme se na některé z červnových akcí?

Sweetsen fest 16.18. 6.

Frýdecko-místecký festival Sweetsen fest je takovou kolébkou projektu Čistý festival již od roku 2008. Letos si tam zatřídíme již po čtrnácté! Jedná se o unikátní benefiční festival, který je tradičně zdarma, ale v areálu probíhají dobročinné sbírky na organizace jako je Charita nebo ADRA. V areálu Slezan zahrají např. Kateřina Marie Tichá společně s Bandjeez, Buty, punkové legendy Degradace a dalších více než 100 umělců, které spojuje původ ve Frýdku-Místku.

Vysmáté léto 24.25. 6.

„My všichni táhnem rovnou cestou do Kadaně,“ na fesťák Vysmáté léto! Pod kadaňským hradem letos zahrají hvězdy jako Kapitán Demo, Lenny, Olympic, Harlej, Vypsaná fiXa nebo Ben Cristovao. A my u toho nebudeme chybět! Vyhledej náš zelený stánek Čistý festival a stav se pro odměnu za vytříděný odpad. A hlavně na krásné louce na břehu Ohře nezapomeň třídit odpady.

Festival v ulicích 24.25. 6.

Ostravu oživí hudba, tanec, akrobacie, divadlo, zkrátka umělci z celého světa! Festival v ulicích nabízí pestrý program s mezinárodními performery, akrobaty a design zónou. Součástí festivalu je taky dýmkařský festival. No prostě art and life fesťák a navíc zdarma. Tak Ostraváci, vyrazte do ulic Ostravy Poruby!

FM City Fest 24.25. 6.

Areál bývalé textilky ve Frýdku-Místku si vybral Mirai se svými přáteli a založili zde docela cool festival. Ten byl v loňském covidovém roce dokonce festivalem s nejvyšší návštěvou v Česku. Letošní ročník rozezní line-up na třech scénách! Na FM City Festu si můžeš zaskákat a zazpívat na hity od kapel Wohnout, Chinaski, No Name, Ine Kafe, UDG, Prago Union nebo třeba Janka Ledeckého. Kromě toho se můžeš těšit taky na koncerty na scéně čistých festivalů REC.stage, kde si zahrají vítězové hudebních objevů 2022.

Zajímavostí je, že interpreti Sofian Medjmedj, Pokáč nebo Mirai si v začátcích hudební kariéry také prošli REC.stage a nyní jsou součástí line-upu! REC.stage zkrátka recykluje kapely v hudební hvězdy!

V dalších článcích tě budeme informovat zase o dalších akcích, vytříděných programech a novinkách z festivalového prostředí. Sleduj nás na Facebooku a Instagramu, ať ti to neunikne.

Novější Zpět Starší