Co dělat na fesťácích, než začne hrát tvoje oblíbená kapela?

Festivaly nemusí být jen o hudbě. V poslední době organizátoři festivalů kladou důraz také na kvalitní doprovodný program. Ruské kolo, U-rampa nebo dokonce osobní kadeřnictví? Na fesťácích je všechno možné. Kde mají takové vychytávky se dozvíš v článku.  

Colours of Ostrava – Ostrava, CZ

Samotný festival je součástí industriálního areálu Dolní Vítkovice, který umožňuje vyplnit čas návštěvou různých výstav, nebo jen tak nasávat atmosféru tohoto unikátního místa. Co více, ve výšce 80 metrů na Bolt Tower si můžeš vychutnat kafe s výhledem na celý areál! Ve Science points si můžeš hrát na výzkumníka nebo si na výstavě Tělo a technika vyzkoušet, jaké je řídit se pouze hmatem. Organizátoři Colours nezapomněli ani na děti, které mohou z festivalu odejít s novými tanečními zážitky – mohou se naučit tancovat afrozumbu, balet, nebo si vyzkoušet capoeiru. Na závěr nesmíme zapomenout na to, že festival má vlastní vinárnu, a to v bunkru!

Mighty Sounds – Tábor, CZ

Především ska a punk festival Mighty Sounds se kromě pestrého hudebního line-upu může pochlubit také bohatým doprovodným programem. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je skimboarding – něco mezi surfem a skateboardem. Návštěvníci si tak mohou užít jízdu jako na vodní hladině! Dále je k dispozici U-rampa, hřiště na fotbal, nohejbal nebo petanque. Možná právě na Mighty Sounds objevíš svůj talent v žonglování, nebo v tvorbě graffiti, které si můžeš vyzkoušet na speciální stěně. A milovníci plážového volejbalu zde najdou hřiště pro tento sport!

Coachella – Indio, US

Nakonec jedna perlička z Kalifornie. Coachella je ostřílený music and art festival, což se projevuje také v kvalitě doprovodného programu. Organizátoři zjistili, co si návštěvníci během festivalu nejvíce přejí, a vyšli jim vstříc. Na festivalu tak funguje DIY kadeřnictví, kde můžeš zcela změnit svůj účes a vrátit se jako nový člověk! Odolnost účesu můžeš otestovat na nedalekém ruském kole s vyhlídkou na celý areál festivalu. Nesmíme opomenout ani burzu desek pro všechny milovníky starších hudebních kousků. 

Tak co, kam se letos vydáte ochutnat trochu festivalové kultury? Výběr necháme na vás. Ale když už budete na festivalu, nezapomínejte třídit odpad! Má to smysl.

Novější Zpět Starší