Jak můžeš i ty snížit množství odpadů na festivalech? Inspiruj se zero waste festivalovým balíčkem!

K čistým festivalům patří nejen třídění a následná recyklace, ale celou řadu let již také předcházení vzniku odpadu. Snaha o omezování odpadu se označuje jako zero waste a jejím cílem je maximální redukce jednorázových produktů až po nulový odpad. Co můžeš jako návštěvník udělat pro ještě čistější festival? Přinášíme ti tipy na zero waste balíček, se kterým zredukuješ jednorázové odpady. A navíc budeš trendy!

Láhev na vodu – má obrovskou výhodu

Dodržovat pitný režim je důležité, obzvlášť to platí pro letní festivaly a sluncem rozpálené areály. Tekutiny sice neprojdou vstupní kontrolou, ale prázdnou láhev si dovnitř s klidným svědomím vzít můžeš! Lahev si pak jednoduše doplníš pitnou vodu, takže Ti při dlouhém čekání na headlinera pod pódiem nevyschne v krku.

Znovupoužitelná láhev na vodu

Tvrzený kelímek – šetří plasty bez výjimek

Většina festivalů používá tvrzené znovupoužitelné kelímky alespoň na pivo. Ostatní nápoje většinou koupíš v jednorázových kelímcích. A pak platí, že kdo má svůj kelímek, ten šetří přírodu. Nezapomeň šetřit plasty taky v kempech. Tam ti vlastní kelímek přijde k duhu. A když se Ti náhodou ztratí, stav se pro stylového parťáka k nám na stánek Čistý festival.

Cool kelímek od Čistého festivalu!

Brčko vlastní – všichni šťastní

Do letního drinku patří brčko, to je jasné. Řešením, jak si vychutnat oblíbený nápoj a nezatěžovat přírodu zbytečným kusem plastu, je třeba brčko kovové nebo bambusové. Super je, že se kovová brčka většinou prodávají v balení s čistícím kartáčkem, takže je udržíš čistá i uvnitř. Šetrných alternativ je spousta. Existují skleněná, papírová ale třeba i slaměná, která jsou na fesťák jak dělaná!

Kovové brčko na drinky

Vlastní vidlička i lžíce – a chutná ti více

Když už obědváš a večeříš v areálu festivalu, posedáváš na louce nebo jíš na stojáka, měj při sobě vlastní znovupoužitelný příbor pro požitek z normálního stravování. Nemusíš se bát – dřevěný nebo tvrzený plastový příbor ti při vstupu nechají a jeho gramy navíc v batohu ani nepoznáš. Takže nejen, že budeš jíst trochu kultivovaně, ale také jeho opakovaným použitím šetříš přírodu.

Příbor z tvrzeného plastu

Malé krůčky pro strávníka, velký význam pro přírodu. ? ?

Novější Zpět Starší