Kdo jsou finalisté hudebních objevů REC.stage 2022?

Na našem YouTube kanálu REC.tv probíhalo téměř 3 týdny semifinálové hlasování o postup do finálové devítky. Napínavá lajkovací bitva 27 interpretů je však u konce a my známe 9 postupujících interpretů! Kdo se probojoval mezi letošní finalisty a je tak blíž koncertům na REC.stage?

V hlasování se nám vyskytl takový nešvar, a to falešné turecké likes. Pořadí jsme tedy upravili po jejich odečtení, abychom byli fér. Pojďme si představit letošní finálovou devítku hudebních objevů REC.stage:

MikAel

Zpěvák MikAel není na české hudební scéně žádným nováčkem. Již v roce 2018 atakoval se singlem Easily přední příčky české hitparády v rádiu. Pro jeho tvorbu je typická kombinace elektroniky a severského popu, která zaujala také naši porotu a poslala jej rovnou do finále. Uspěje Mikael se singlem Alone Together ve finálovém hlasování?

Bad Joker‘s Cream

Hard/glam rocková partička šílenců z Frýdku-Místku, kteří si zakládají na typicky hard-rockových riffech 70‘ a 80‘ let s příměsí moderního rocku a heavy metalu. S písní Be Alive oslnila tato skvadra porotu natolik, že ji poslala rovnou do finále. Získá si česká kapela se švédským producentem taky tvůj hlas?

EVAH

Písničkářka EVAH stojí žánrově na pomezí folku a rocku a do hudebních objevů se přihlásila s písní Head In The Clouds. Hlavu v oblacích z ní měla také naše porota, která ji jako třetí a poslední interpretku poslala až do finále. Oslní Evah ve finálovém hlasování i tebe?

Qr.ious

Mezi finálovou devítku se s klavírní baladou Blind Wonderman dostal taky interpret Qr.ious. Ten kromě hlasujících fanoušků oslnil taky redakci portálu musicserver.cz. Dostane se tento nadaný hudebník mezi trojici vítězů a zahraje si na REC.stage čistých festivalů?

The Middle of The Sandwich

Alternativní olomoucké uskupení vás vezme do světa několika žánrů najednou, to od blues až po rap. Se songem Tattered Pictures se dostali zase o krok blíž ke koncertu na Colours of Ostrava a dalších čistých festivalech. Dáš jim ve finálovém hlasování svůj hlas a pošleš je na REC.stage?

Meredith Hunter

Liberecká alternative-crossover kapela Meredith Hunter ve své tvorbě kombinuje kytarové riffy, samply a melodické vokály. V semifinálovém hlasování zabodovala tato pětičlenná skvadra s písní Lovers and Liars, ale zabodovat musí také ve finále. Pomoz jim svými hlasy a recykluj je v hudební objev!

TheCoffess

Kapela TheCoffees pochází z Uherského Hradiště a hraje elektronický pop, doplněný o jemný hlas a ostrou kytaru! S písní s názvem Je z EP Jinotaje se kapela dostala až do finále, kde bude bojovat o titul hudebních objevů REC.stage. Podpoříš je svým hlasem?

Kámo

Kapelu KÁMO tvoří čtyři kluci z Bílovce, kteří hrají elektro-pop-rock s ryze českými texty! Do naší soutěže se přihlásili s písní Propadám, se kterou se ovšem nepropadli, ale dostali rovnou mezi finálovou devítku.

David Elis

Rodák z Českého Ráje David Elis kombinuje ve své originální acoustic-country tvorbě kytaru se stomp boxem a looperem. S písní Midnight Rider se dostal mezi 9 finálových kapel. Dostane se taky do finále?

Tohle je opravdu vytříděná devítka finalistů! Kdo z nich se stane hudebním objevem 2022, splní si svůj sen a zahraje na REC.stage na festivalech FM City Fest, Colours of Ostrava a Sázavafest? O tom můžeš rozhodnout právě ty! Finálové hlasování proběhne tady na webu cistyfestival.cz od 17. 5. do 31. 5. Nejenom, že podpoříš skvělé kapely, ale taky můžeš získat lístek na fesťák! Pro 80 hlasujících máme připraveno 160 vstupenek na festivaly, které třídí odpad. Sleduj náš Facebook i Instagram.

Novější Zpět Starší