Pro nedočkavce: na které Čisté festivaly můžeš vyrazit do poloviny července?

Taky si připadáš tak trochu jako pamětník, když vzpomínáš na všechny ty festivalové zážitky a rozmazané vzpomínky z doby před pandemickým útlumem? Už nemusíš jen vzpomínat! Svět se pomalu vrací k normálu a letošní sezóna hlásí nabitý program! Přinášíme ti tipy na potvrzené festivaly do poloviny července.

Organizátoři festivalů se snaží, jak můžou, aby jejich akce splňovaly všechny podmínky vládních nařízení. Byli proto nuceni své festivaly zmenšit, přesunout na pozdější termín nebo přeložit na další sezónu (jako např. všemi očekávaný Colours of Ostrava). Na které festivaly, kde si společně zatřídíme odpady, se letos můžeš vydat?

Festival v ulicích (24. 26. 6. 2021)

Na dva dny se Masarykovo náměstí v Ostravě promění na centrum hudby, tance, akrobacie a divadla. Festival v ulicích započne už ve čtvrtek 24.6. komentovanými prohlídkami města a bude pokračovat pestrým programem v pátek a v sobotu. Těšit se můžeš na mezinárodní performery, akrobaty, pouliční hudebníky, slam poetry, graffity jam a mnoho dalšího. Zavítej s kámoši nebo rodinou do Ostravy a užij si dny plné zábavy. Jo a vstupné je zdarma!

Jatka fest (25. 6. 2021)

Tradiční Jatka fest, probíhající v parku pacovského zámku na Vysočině bude přesunut na další sezónu, ale jeho jednodenní light verze proběhne v obci Obrataň. Hudebníci Pokáč, Brutální Jahoda, Pekař, Jakub Děkan, Peshata a Mig 21 už oprašují své nástroje a aparaturu, aby ti připomněli, co je to zážitek z koncertu. Přijď si zařádit s nimi a zatřídit s námi.

Vysmáté léto (26. 6. 2021)

Festival pod kadaňským hradem se letos netradičně rozdělil do čtyř samostatných jednodenních akcí v průběhu celého léta. Na první Vysmáté léto akci v sobotu 26. 6. 2021 vystoupí Kapitán Demo, Chinaski a Marcell. Tak co, už táhnete rovnou cestou do Kadaně?

Beats for Love (2. 4. 7. 2021)

Také oblíbený taneční festival pro vyznavače stylů drum and bass, house a techno, je letos poznamenán opatřeními a proběhne ve zmenšené formě v Dolních Vítkovicích. V industriálním prostředí zahrají světové DnB hvězdy Camo & Krooked, Zardonic, Jade nebo MNDCSP, house rytmy rozproudí David Penn, techno smršť přiveze Fatima Hajji nebo Klaudia Gawlas. Potkáme se pod vysokou pecí?

V následujících článcích tě budeme informovat zase o dalších festivalech a novinkách, tak nás nezapomeň odebírat, ať máš informace s předstihem.?

Novější Zpět Starší