Festivalová spartakiáda aneb jak by mohly vypadat festivaly podle aktuálních opatření?

Vyhlídky pro festivaly nejsou ani v rozvolňovacích balíčcích nijak příznivé. Vládní nařízení, bohužel, donutila organizátory zrušit některé letošní festivaly a přesunout line-upy na rok 2022. Čistý festival se však nechce vzdát bez boje. Navrhujeme řešení pro hudební festivaly tak, aby byly v souladu dodržováním opatření. Co na ně říkáte?   

Festival, jaký svět neviděl

Když se bude festival tvářit jako fotbalové utkání, může naplnit 10 % kapacity stadionu. To může být někde až tisíce návštěvníků. Na tribuně by mohly kapely hrát třeba formou flash mobu, tedy každý hudebník z jiného koutku! To by pak byl zážitek, panečku.

Dáma na E6!

Představ si areál jako jednu velkou šachovnici. Každý návštěvník by ke své vstupence obdržel také konkrétní místo, podobně jako na spartakiádě. To má jen samá pozitiva – nemusíš se mačkat při čekání na headlinera a areál bude opticky vypadat naplněný i při omezeném množství lidí. Je jedno, jestli se na svém místečku budeš vlnit do hiphopového rytmu, metalově houpat hlavou, nebo se přeneseš do jiných vesmírů s tóny alternativními hudby. V minulosti už to fungovalo, tak proč to nezkusit znovu?

Podle zaměření festivalů rovněž navrhujeme sestavit z míst návštěvníků jiné obrazce. Na Colours od Ostrava by návštěvníci mohli tvořit mandaly, na Rock for People obří elektrické kytary a na Beats for Love třeba srdce. Záběry z dronu by byly eňo ňuňo!

Punk is not dead!

Vyznavači punkové hudby by jistě ocenili povolení pro jejich typický „circle pit“ nebo také „wall of death“ pod pódiem. Kdyby místo piva lítala vzduchem např. dezinfekce, pak v tom není žádný problém.

V rámci omezení šíření nákazy by se na festivalech nesmělo pít ani jíst. Na festival se přece chodí za hudbou. Jídla a pití jsme si užili za ten rok doma až až. To by opravdový čistý festival!

Tak na místa a do tance, mládeži.

Novější Zpět Starší