Květnové Majálesy startují sezónu čistých festivalů!

Co mají společného Zlín, Plzeň a Brno? Odstartují zde sezónu letošních festivalů, které třídí odpady! Květen se už tradičně ponese ve znamení vytříděných majálesů! Pojďme si společně posvítit na to, jaká lákadla si pro nás pořadatelé studentských akcí připravili!

Už 5. května odpálí studentské oslavy Majáles UTB ve Zlíně v malebném parku před Baťovou vilou. Vystoupí třeba Paulie Garand, Sofian Medjmedj nebo Aiko. Jméno headlinera organizátoři zatím bedlivě střeží. Jisté ale je, že mezi odpadky se neztratí, protože Zlínský Majáles poctivě třídí a recykluje!

Druhou květnovou sobotu 13. května si v kalendáři označ, pokud jsi z Plzně a okolí! Na dvou pódiích Plzeňského Majálesu se vystřídají nejen majálesové stálice jako Mirai, Rybičky 48, Tomáš Klus a Wohnout! Program oživí i nově skloňovaná jména. Třeba rapper Calin, objev roku letošních hudebních cen Anděl!

I v jogurtu je prý víc kultury než v Brně. Studentský Majáles Brno Tě přesvědčí o opaku! Lineup je totiž nabitý zvučnými jmény. Zahraje Pokáč, Gleb, Lenny nebo Michal Horák. Zdá se Ti to málo? Tak přihazujeme Annabelle, UDG nebo Redzed a rázem máš vymazlenou akci, která by Ti neměla utéct! Zapiš si datum 20. května!

Všechny tři majálesy provází mraky doprovodných eventů, od volby králů a královen Majálesu až po studentské průvody. Rozhodně je nač se těšit! Díky spolupráci s Čistým festivalem navíc najdeš ve všech areálech barevné Třikoše ke třídění plastů a plechovek, papíru a směsného odpadu. Má to smysl? Jasně! Úklidová četa sveze vytříděný odpad do speciálních velkých kontejnerů, v těch pak putuje k dotřídění a recyklaci. Je tak snadné během zábavy šetřit přírodu!

Tak co myslíš, čeká nás festivalový chill pod slunečným nebem? Nebo budou studentské svátky hudby zároveň přehlídkou deštových kapek? Pranostika praví „deštivý květen, žíznivý říjen“. Naše zkušenost však říká, že pořádně žíznivá bude celá rozjíždějící se festivalová sezóna!

Sleduj nás na Facebooku a Instagramu, ať ti neuniknou žádné festivalové novinky, vytříděné akce a další info ze světa třídění a recyklace.

Novější Zpět Starší