Léto ve znamení vytříděných festivalů se blíží! Jaké bude?

Ticho?! Slyšíš to? Festivalová sezóna už ťuká na dveře! Pojď s námi odpočítávat a těšit se na intenzivní léto plné muziky! V následujícím článku Ti představíme, jak to letos bude s Čistými festivaly a na co se můžeš těšit.

Kde se v létě potkáme?

Na hudební vlnu naskočíme květnovými majálesy a neseskočíme z ní do posledního akordu zářijové Žatecké Dočesné. Čeká nás celkem dvacet Čistých festivalů a majálesů, kde se potkáme fyzicky, ale také dalších třicet podpoříme materiálně. Najdi si ten svůj v seznamu! Jsou mezi nimi tradiční akce jako Colours of Ostrava, Beats for Love, Mácháč nebo Sázava Fest, ale taky staronové tváře mezi vytříděnými festivaly jako Benátská s Impulsem, JamRock či legendární TrutnOff. Pokud byste se rádi vydali na všechny a válčíte s rozpočtem, třeba vás zaujme možnost vyhrát vstupenky na fesťák podle svého výběru díky zapojení do hlasování v soutěži REC.stage

Kdo je připraven, není překvapen!

Přípravy na hlavní sezónu jsou u nás v plném proudu. Jako každé léto oprašujeme Třikoše, aby bylo ultimátně jednoduché oddělovat zrno od plev. Přeloženo do češtiny, třídit plasty, papír a kovy. Aby to bylo ještě jednodušší, letos na festivalech najdete barevných košů více než kdykoliv předtím. Takže pokud jste loni v průměru šlapali k Třikoši nějakých padesát metrů, letos to bude ještě méně. A věříme, že se díky všem odpovědným návštěvníkům podaří za festivalovou sezónu vytřídit více, než loňských 41 551 kilo odpadu. Všechen odpad tradičně svezeme k dotřídění a recyklaci. Takže se vrátí do oběhu v jiné podobě, třeba jako nový kelímek, toaleťák nebo láhev. Nebo dokonce jako textilní výplň spacáku, který Tě zahřeje o festivalové noci ve stanu! Představ si, že z PET láhví vytříděných za 14 let Čistého festivalu by bylo možné vyrobit výplně až 95 000 spacáků!

Jako každý rok se na Čisté festivaly vypravíme s naším stánkem, což je středobod všeho třídění. Tam náš tým vysvětluje výhody třídění odpadů, odpovídá na dotazy a motivuje návštěvníky k využívání našich Třikošů. Třeba i tak, že za správně vytříděný odpad můžeš získat získat kromě dobrého pocitu i dárek s podílem recyklátu nebo pivo zdarma! Pro tvořivé nebudou chybět oblíbené Třídílny a pro zmožené chillkout. No nezní to lákavě?! Tak klikni na seznam Čistých festivalů a najdi si ty svoje. Vidíme se už v květnu!

Těšíme se na setkání během léta! Sleduj Čistý festival na Instagramu a Facebooku, ať Ti neunikne žádná novinka!

Novější Zpět Starší