Na jaké čisté festivaly vyrazit do konce sezóny?

Léto se přehouplo do druhé poloviny, ale festivalová sezóna zatím nezpomaluje! S projektem Čistý festival se můžeš do konce prázdnin potkat na sedmi festivalech, které s námi třídí odpady. Do článku jsme vypíchli to nejlepší z jejich programů. Na co všechno se můžeš těšit?  

Povaleč – 4.6. 8.

Ve Valči na Karlovarsku se každoročně snaží nejenom o hudební, ale také o kulturní zpestření. Kromě hudby je festival plný přednášek, workshopů, výstav moderního umění, divadelních vystoupení i filmu nebo tance! Organizátoři každoročně dávají prostor méně známým hudebním uskupením s cílem rozvoje různorodé kultury. Mezi interprety se letos ukáží například kapely Vložte kočku, Post-hudba, Hugo Toxxx, Hentai Corporation a další.

Přehrady fest – SEČ – 5.6. 8.

Rodinný festival Přehrady fest se letos rozrostl o další vodní lokaci. Na přehradách Plumov a Vranov již festival proběhl, ale ještě nás čekají dvě místa! Tento týden zazní hity od kapel jako UDG, Mirai, Jelen nebo ATMO music na krásné pláži v autokempu Seč na Chrudimsku. Kromě košů a stánku bereme na Seč taky workshopový stánek Třídílnu, ve kterém si pod dohledem lektorky můžeš vyrobit doplňky z odpadového materiálu. Už se těšíme na jedinečnou „přímořskou“ atmosféru tohoto fesťáčku!

Paráda fest Frekvence 1 – 13. 8.

Přírodní divadlo Konopiště rozezní v sobotu 13. 8. pestrý hudební line-up. Zazpívat si můžeš společně s Martou Jandovou, Pavlem Calltou, Tomášem Klusem nebo Xindlem X. Sleduj nás na Facebooku a Instagramu, kde si můžeš zasoutěžit o vstupenky na tento festival!

Přehrady fest – Veselí nad Lužnicí – 13. 8.

Poslední místem konání čtyřdílného festivalu Přehrady fest jsou Veselské pískovny. Na tamních písčitých plážích s průzračnou vodou se budeš cítit jako na fesťáku u moře! K tomu ti zahraje Pokáč, Pekař, Vojtaano a taky Mirai. Tak si sbal stan, lehátko, ponožky do sandálů a vydej se tam s námi.

Mácháč – 19.20. 8.

Lehátka a ponožky do sandálů ani nevybaluj, využiješ je hned další víkend na Mácháči. Na tento legendární taneční open air festival na břehu Máchova jezera letos přijede holandský Dj Afrojack, berlínský producent Paul Kalkbrenner, izraelský producent Blastoyz a další české i zahraniční hvězdy! Balíme stánek, koše ke třídění a vyrážíme na pláž Klůček. Budeš tam taky?

Brod 1995 – 20. 8.

Je třeba stáhnout kalhoty, Brod 1995 je blízko! Jednodenní festival v areálu Na Kutilce v Českém Brodu nabízí pestrý hudební line-up v čele s bosenskou kapelou Dubioza Kolektiv, jejichž jedinou českou zastávkou na evropském turné je právě Brod 1995. Přijdeš si zaskákat na ně a na další kapely jako Monkey Business, Wohnout nebo Mňága a Žďorp?

Dočesná – 2.3. 9.

Poslední letošní akcí, na kterou se s Čistým festivalem vydáme, budou slavnosti chmele a piva v Žatci, s názvem Dočesná. Kulturně-hudební program se odehraje na čtyřech scénách přímo v centru Žatce. Slavnosti piva se samozřejmě neobejdou bez degustace, takže si všichni příznivci zlatavého moku přijdou na své.

Na uvedené festivaly vezeme koše ke třídění i stánek s vnitřní expozicí a dárečky. Stav se k nám a my tě odměníme za správné třídění odpadu. Má to cenu, děkujeme!

Novější Zpět Starší