Tipy na výrobky z odpadového materiálu na fesťák i na doma!

Na Čisté festivaly vozíme kreativní Třídílnu, kde návštěvníci mohou tvořit výrobky z použitých obalů. Svou kreativitou tak dávají odpadovému materiálu nový život. V tomto článku ti přinášíme tipy na skvělé vychytávky nejenom na fesťák, ale taky na domácí kutilství!

Odpadu je dost a většinu lze v pohodě třídit. Odpad je ale také zajímavým materiálem pro kutilství všeho druhu. Přeměna odpadu do podoby nově využitelného produktu se nazývá upcyklace a sklízí obrovskou vlnu zájmu především na Pinterestu. Aby také ne, proces tvorby je nejenom zábavný, ale taky šetrný k přírodě. Při upcyklaci, stejně jako při recyklaci, totiž taky využiješ použitý odpad.

Sepsali jsme pár tipů na super výrobky z odpadového materiálu:

  • Obal na brýle z tuby od šampónu

Pokud si nechceš po každém fesťáku kupovat nové brýle, je fajn si pořídit obal, který ti skla ochrání před poškrábáním. Skvělý a odolný materiál máš přitom doma v koupelně. Využít můžeš prázdnou tubu od šampónu nebo sprchového gelu. Rozřízneš a máš super pevný obal, který ti brýle v batohu nebo kabelce spolehlivě ochrání. Jakmile doslouží, s klidným svědomím jej vytřídíš do žlutého.

  • Vešák ze špuntů od vína

Zbyly ti po pártošce korkové zátky od vína? Před vyhozením je můžeš ještě efektivně zužitkovat třeba jako věšák na klíče nebo šperky. Využít můžeš dřeva desku z bedýnky na ovoce, starý rámeček na fotky nebo třeba větvičku, co najdeš během procházky v lese. Na tento základ pak tavnou pistolí nebo vruty zátky jednoduše připevníš a super věšák je na světě!

  • Taška z plastové nádoby

Nejenom na fesťák, ale třeba taky k vodě nebo na nákup do obchodu se hodí kabela, která toho hodně unese a je dostatečně pevná. Co takhle si jednu takovou tašku vytvořit, a přitom využít nádobu od pracího gelu? Až veškerý obsah spotřebuješ, odřízneš si z nádoby požadovanou velikost a po bocích protáhneš provázek, aby se ti taška dobře nosila. A až se ti taška omrzí, vytřídíš ji spolu společně s plasty do žlutého kontejneru.

Poslední festivalová zastávka s Třídílnou bude Přehrady Fest – Seč už 5.-6.8.! Ale do tvořivého uragánu se můžeš ponořit i doma. Tak co si vytvoříš?

Sleduj nás na Facebooku a Instagramu, aby ti neunikly další tipy a novinky ze světa třídění a recyklace.

Novější Zpět Starší