REC.stage je letos plná novinek. Přihlaste svou kapelu právě teď!

Colours of Ostrava, FM City Fest a nově jeden z nejnavštěvovanějších českých festivalů Votvírák. To je tour, kterou v létě absolvují tři vítězové soutěže čistých festivalů REC.stage. Ti letos vzejdou z jediného finálového kola, do kterého nově postoupí hned 30 kapel. A co více, dvacet časů koncertů máme letos připraveno i pro poražené finalisty. Větší šance zahrát si na top českých festivalech tady ještě nikdy nebyla. Jak se na ně dostat?

Klíčem k festivalovému létu je poslat přihlášku, a to do 17. března 2023. Princip přihlášení a postupu do finále je jednoduchý. Stačí poslat odkaz na originální autorské video, případně lyric video. O postupujících do finále rozhodují tradičně pořadatelé a dramaturgové festivalů Colours of Ostrava, Votvírák a FM City Fest, který je reprezentovaný jeho zakladatelem Miraiem Navrátilem. Kurátorský předvýběr z několika stovek přihlášených videí jim připravuje producent Milan Anděl. Ten stál u zrodu myšlenky Čistých festivalů, REC.stage, několika festivalů, ale především prvních kroků celé řady českých hudebních objevů na velká festivalová pódia a následných ocenění na významných hudebních soutěžích. Porota hodnotí především potenciál kapel zaujmout současné publikum jejich festivalů a následně úspěšně proniknout z pódií dále, například na streamovací služby nebo do rádií.

Třicet vybraných finalistů se v dubnu utká o hlasy fanoušků tradičně na portálu festivalů, které třídí odpady www.cistyfestival.cz Fanoušci budou mít opět možnost denně posílat až tři hlasy a pro 80 z nich je jako motivace k hlasování připraveno celkem 160 vstupenek na letní festivaly. Tři finalisté budou mít připraven placený kontrakt na tour v prime time REC.stage na Colours of Ostrava, Votvíráku a FM City Festu. Kromě toho je čeká natáčení pořadu REC.ykluj objev a sada profi fotografií nejen z natáčení, ale také z festivalů. Letos navíc pořadatelé nezapomínají ani na poražené finalisty. Mezi ty podle umístění a žánru nově rozdělí dvacet hracích časů v programu REC.stage napříč všemi třemi festivaly.

Přihlášky již probíhají na stránce REC.stage

Novější Zpět Starší