Seznamte se s vítězi REC.stage 2023

Jména vítězů dubnové hlasovací bitvy už známe. Kdo se ale skrývá za názvem T1M3LAND? Cítí se Milan Malinovský víc Čechem nebo Slovákem? A co můžeme čekat od mladinké ADELY? Pojďme si blíž představit interprety, kteří ovládli první tři příčky letošního hlasování REC.stage, a zahrají tak na největších českých čistých festivalech!

Na pomyslnou zlatou příčku nakonec vystoupalo uskupení T1M3LAND. Vítězství jim vynesly bezmála čtyři tisíce hlasů! Tříčlenný brněnský ensemble přináší svou tvorbou vskutku intenzivní zážitek. Kombinace zvučných riffů i pohodových pasáží, příběhy ukryté hluboko v textech, elektronické samply a osobitý zpěv. To vše poskytuje žánrovou rozmanitost zavánějící alternativou. Dravá sonická exkurze plná ruchů a šumů může v posluchačích vyvolávat pocit, že se necítí ve své kůži. A právě o tom pojednává i jejich soutěžní song ME2D.

Protože internety jsou na informace o T1M3LAND zatím skoupé, pozvali jsme si kapelu do studia, abychom z nich vytáhli trochu informací. Jsou nebo nejsou z Brna? A souvisí jejich psychedelický merch s láskou k absinthu? To vše zazní v prvním díle talkshow REC.ykluj objev. Dej si odběr našeho Youtube kanálu, ať Ti tento první díl v polovině června neuteče!

Na druhém místě se umístil renesanční umělec Milan Malinovský. Tenhle borec, vystupující na REC.stage, není nováčkem na prknech, která znamenají svět. Zpívá v muzikálech (Funny girl, Čas růží, Robinson Crusoe a další), hraje v pořadech TV JOJ, Markíza či Barrandov, píše texty a skládá muzikály. To je docela široký záběr na jednoho týpka pendlujícího mezi Českem a Slovenskem. V jeho písních se naprosto neotřele mísí akustická hudba s elektronikou. To vše ruku v ruce s chytlavými českými texty. Milan v současnosti dokončuje s producentem Ondřejem Škochem premiérové album „Brázdy“. Bude na albu i píseň Já Ti dám? Jak to má Milan se zdobením perníčků? A kde se českému publiku 47 let schovával? Taky to se už v červnu dozvíte na kanálu REC.tv.

Na třetí místo se v konkurenci 871 přihlášených probojovala teprve patnáctiletá Adéla Křivánková alias ADELA. Tahle mladá dáma zpívá odmala, už v sedmi letech vyhrála pěveckou soutěž talent Ostrava. Od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. Z posledních úspěchů jmenujme třeba vítězství na mezinárodní soutěži BravoEurovision online junior 2023. Písně pro ni skládá Petr Harazin z kapely Nebe, Pokáč nebo Niké Vopalecká, talentovaná ostravská zpěvačka. ADELA se ve svých písních snaží poukazovat také na vážná sociální témata jako je anorexie, zneužívání a šikana. Nejinak je tomu i u písně Hide and Seek, se kterou se ucházela o hlasy fanoušků REC.stage.

Novější Zpět Starší