Sezóna Čistých festivalů jde do finále! Jaké vytříděné akce nás ještě čekají?

Festivalová sezóna se blíží do finále! Rozhodně to ale není důvod ke smutku, před námi je ještě několik Čistých festivalů, o které můžeš rozšířit svou sbírku letních zážitků! Na své si přijdou zastánci festivalové klasiky i fandové alternativních vystoupení. Kam se v srpnu vydat, abyste léto vytěžili na maximum? Přečti si článek a přijď se bavit na některou z vytříděných akcí!

Povaleč (3.–5. 8.)

Plejádu srpnových Čistých festivalů zahájí hned první víkend Povaleč na Karlovarsku. Během tří dnů nabídne spoustu zábavy –⁠ od workshopů přes přednášky, výstavy, koncerty, divadelní představení, filmovou projekci až po sport či tanec! Nudí Tě dokola se opakující interpreti na fesťácích? V tom případě je Povaleč akce pro Tebe! V programu najdeš totiž kapely jako FVCK KVLT, Čavalenky nebo Strohosop. Neznáš? Poznáš! A co k tomu přidat busking nebo divadelní představení „Padá penis, něco si přej“? Souhlasně kýváš hlavou? Tak hurá na Povaleč za vytříděnou zábavou!

Chodrockfest (11.–12. 8.)

V Domažlicích to letos bude velké. Chodrockfest totiž slaví jubilejní desátý ročník své existence! Na oslavu zahraje Harlej, Traktor, Záviš, Vypsaná Fixa a další esa české rockové scény. Už teď slintáš blahem? Není divu, program je vymazlený jako chodské koláče! Přijeď ochutnat a nezapomeň třídit odpady!

Trutnoff (17.–20 . 8.)

Žluté poselství se šíří krajinou a za festival Trutnoff mluví line-up. Vedle osvědčených klasik jako Monkey Business nebo Znouzectnost totiž na něm září taky solidní perličky. Slyšeli jste někdy o Sboru břežanských kastrátů nebo o uskupení Dřevěné pytlí v jutových uhlích? Pokud ne, tak se vydejte do Trutnova a přidejte si do svého koncertního seznamu taky kapely Škaredá holka a Kolektivní halucinace. Kdo přežije návaly smíchu a zvládne u toho ještě třídit odpad, bude na našem stánku odměněn pivem zdarma!

Mácháč (18.–19. 8.)

Open Air festival Mácháč každoročně láká na spojení přírody, taneční hudby a písečné pláže na břehu Máchova jezera. Hlavní stage postavená na vodě se opět postará o jedinečnou atmošku. My zase zajistíme dostatek třikošů, do kterých můžeš na fesťáku třídit papír, plasty a kovy. Šetřit přírodu bude v krásné přírodě v Doksech vážně jednoduché!

Brod 1995 (19. 8.)

Brod 1995 je malý festival velkých rozměrů na místě, kde začínal legendární Rock for People. Předposlední srpnový víkend si tu můžeš namíchat originální koktejl z kvalitní muziky a výjimečné atmosféry a s kámošema ho vypít do dna! K tomu Ti zahraje Kapitán Demo, Olympic, Tom Artway a další! Nezapomeň pak kelímek toho pestrého drinku třídit do barevných třikošů.

Žatecká dočesná (1.–2. 9.)

Třešinka na festivalovém dortu, to je Žatecká Dočesná. Festival specifický nekonečným výběrem druhů piva o prvním zářijovém víkendu završí sezónu Čistých festivalů. Na pódiu největších slavností chmele a piva v Evropě se představí Xindl X, Tomáš Klus, Aneta Langerová nebo Tata Bojs. To zní jako důstojné rozloučení s vytříděným létem, ne?

Jak je vidět, festivalová sezóna ještě neřekla své poslední slovo! Chceš vyrazit, ale budget máš našponovaný jak kšandy? Nepropadej panice a zkus o vstupenky na vybrané festivaly soutěžit na Facebooku a Instagramu Čistého festivalu! Třeba se na Tebe usměje štěstí. A kdyby ne, můžeš si aspoň zkrátit čekání na výplatu sledováním některého dílu talkshow REC.ykluj objev. Třeba toho nejnovějšího s Milanem Malinovským, který v soutěži hudebních objevů REC.stage skončil na druhém místě!

Novější Zpět Starší