Sezónu čistých festivalů zahajují květnové majálesy!

Květen je tradičně ve znamení majálesů. Bílina, Plzeň, Brno a Šumperk, to jsou čtyři místa, kam můžeš vyrazit na první čisté festivaly letošní sezóny, které třídí odpad. Na jaké interprety se můžeš na jednotlivých festivalech těšit a co všechno si pro tebe pořadatelé připravili? Pojďme se na to společně podívat!

4. května můžeš zahájit festivalovou sezónu Májovým jarmarkem Bílina v lázeňském areálu Kyselka. Vystoupí třeba skupina Vesna, která se v loňském roce probojovala až do finále hudební soutěže Eurovision Song Contest. Zahrají také Reago, Michal David a těšit se můžeš i na Leoše Mareše. Především si ale užiješ vytříděnou atmosféru v čistém prostředí, a to díky třídění odpadu, které Májový jarmark Bílina podporuje.

Druhý festival vykopává o týden později, a je to v sobotu 11. května Plzeňský majáles. Vydej se na oblíbenou studentskou akci v západních Čechách, na které zažiješ úžasnou energii. V letošním roce je lineup skutečně našlapaný, na dvou pódiích se prostřídají známá jména nejrůznějších hudebních žánrů, jako je Calin, No Name, Ektor, Kryštof, Ben Cristovao nebo Divokej Bill. V ulicích města navíc uvidíš průvod masek, alegorické vozy, a to vše zakončí volba krále či královny, takže je opravdu na co se těšit.

Jihomoravská metropole ožije 17. května pod taktovkou Studentského majálesu Brno. Tohle datum si zapiš do diáře, protože tě čeká spousta jedinečných zážitků a rozhýbou tě známé písničky od interpretů, jako jsou třeba Morčata na útěku nebo Maniak. Ale to není všechno, je jich mnohem více! Zahraje také Pam Rabbit, brněnská kapela Poletíme? nebo rappová skupina 58G, která v minulém roce získala hned dvě sošky Anděl.

Květen zakončí slavnostně Šumperský majáles, který potrvá hned dva dny, a to 24. a 25. května! A ty můžeš popustit uzdu u pódia a naplno si vychutnat živou muziku, kterou ti zahraje Pokáč, Nik Tendo, Sergei Barracuda nebo Yzomandias. Pokud navíc budeš potřebovat chvíli odpočinku, můžeš se za námi zastavit do chill-koutu, kde si můžeš vyzkoušet čistofesťácké kytary.

Na čistých festivalech navíc nenajdeš všude poházené odpadky, které by ti pokazily zážitky i celkový dojem. Ve všech areálech zmíněných festivalů jsou rozmístěné třikoše, do kterých můžeš třídit papír, plast i směs. Stačí se jen podívat na informace uvedené na všech třikoších, které ti napoví, co do nich patří. A pokud si přece jen nebudeš vědět rady, zastav se k nám do stánku, kde ti naši pracovníci rádi poradí, kam odpad vytřídit.

Tak co? Už se taky nemůžeš dočkat prvních festivalů? Nenech si utéct žádné novinky a sleduj nás na Facebooku a Instagramu, ať máš ty nejčerstvější informace.

Novější Zpět Starší