Výbava na festivaly v sezóně 2021: na co nesmíš zapomenout!

Současný ministr báječného léta dává organizátorům festivalů zelenou, nutné je však dodržet nastavená opatření. Do festivalového starterpacku tak už nepatří jen peněženka, mobil, sluneční brýle nebo opalovák. Co všechno si s sebou budeš muset přibalit podle aktuálních pravidel? Čti a připrav se na fesťáky v roce 2021!

1. pozitivní náladu a negativní covid test

Jak jsme za ten rok už zvyklí, negativní covid test je základ státu, tedy festivalu. Před vstupem na jakoukoliv akci budeš muset doložit buďto negativní PCR test (nejvýše 7 dní starý), antigenní test (nejvýše 72 hodin starý) nebo potvrzení zaměstnavatele o negativním testu. Tvohe čestné prohlášení ti už ale stačit nebude.

Těm, co měli čest se s panem Covidem-19 setkat osobně, stačí potvrzení o prodělání onemocnění. Nesmí to však být déle než 180 dní před konáním akce. Pro očkované jedince platí, že od ukončené kompletní vakcinace musí uběhnout 15 dní, jinak jsi zase u negativního testu. Některé festivaly umožňují testování před vstupem, informace určitě najdeš na webu konkrétního festivalu.

2. úsměv pod respirátorem

Aktuálně platí, že všichni účastníci musí mít ve vnitřních prostorách nasazeny respirátory – všemi známé efefpédvojky nebo káendevadesátpětky. To platí s výjimkou konzumace jídla. Venku už ochranu úst a nosu mít nemusíš. Ale raději si respirátor vezmi, ikdyž půjdeš na open-air akci, protože jeden tady nikdy neví. Pod respirátorem i tak emoce neschováš. Nezapomeň, že oči tvůj výraz vždycky prozradí! Proto se nenechej odradit maskou na tváři nebo testem a užij si fesťák naplno. Už to přece potřebujeme všichni.

3. dezinfekce není nikdy dost

Dezinfikuj, dezinfikuj, dezinfikuj! To by mohlo být motto roku 2021. Nejenom, že ruce zbavíš bakterií, ale taky se v pařáku příjemně osvěžíš. Pro antibakteriální gely a jednorázová papírová mýdla se můžeš zastavit i k nám na stánek. Za vytříděný odpad obdržíš super festivalové vychytávky a můžeš posedět v naší chill-zóně. Samozřejmě vydezinfikované!

4. vlastní nádobí

Na posledním bodu sice vláda netrvá, ale rozhodně bychom ji rádi zmínili. Vlastní brčko nebo láhev je malý krůček pro návštěvníka, ale obrovský krok pro naši přírodu. O tom, jak můžeš i ty snížit množství směsného odpadu, jsme již psali v předchozím článku ? tipy na zerowaste festivalový balíček.

Ve výsledku toho není moc, takže ti ve festivalobraní nic nebrání! Mrkni na termíny čistých festivalů a přijď si s námi zatřídit. ? ?

Novější Zpět Starší