Festivalová sezóna 2021 je u konce, jaká byla?

Letos byla situace na poli kulturních akcí nevyzpytatelná. Až do poslední chvíle nebylo jasné, zda bude možné hromadné akce vůbec organizovat a pro jaký počet lidí. Přesto jsme nakonec prožili nabitou festivalovou sezónu! Zatřídili jsme si celkem na 21 festivalech po celé České republice.

Letos to bylo s vládními nařízeními jako na houpačce. Organizátoři celé řady festivalů se díky tomu rozhodli své akce přesunout na příští rok, zmenšit nebo bohužel úplně zrušit. I tak se ale letos do projektu Čistý festival zapojilo celkem 21 akcí, na kterých jsme si spolu celkem solidně zatřídili!

Festivalová sezóna 2021 v číslech:

21 zapojených čistých festivalů

177 postavených třikošů ke třídění odpadu

40 ušetřených stromů díky třídění a následné recyklaci papíru

110 000 fleecových mikin by bylo možné vyrobit recyklací vytříděných plastů ze všech čistých festivalů

REC.stage hudební objevy

Součástí Čistého festivalu je už 5 let taky vlastní scéna REC.stage, kde každoročně recyklujeme začínající kapely v hudební objevy. Vítězové pak mají příležitost se ukázat na největších českých festivalech. Letos se hlasováním probojovaly kapely Realita, Botox a Corpulent Provocateur, které doplnilo 8 kapel z loňského roku. REC.stage spolu s 11 kapelami jsme přivezli na FM City Fest až do dalekého Frýdku-Místku, což byla závěrečná třešnička na dortu letošní sezóny ve velkém stylu. Pokud se chceš dozvědět, na kterých fesťácích bude REC.stage v příští rok, sleduj nás na Facebooku a Instagramu.   

Má to smysl!

Čistý festival přináší systém třídění odpadu na české hudební festivaly a majálesy. Motivujeme návštěvníky ke třídění a přinášíme více vytříděné zábavy. Každoročně se množství vytříděného odpadu zvyšuje, a to především díky vám! Děkujeme všem, kteří s námi na festivalech třídíte. Má to totiž opravdu smysl.  

Tak na vytříděnou v sezóně 2022 v plné parádě!

Novější Zpět Starší